EST

Dr. Heli Säre DVM, Dr.Vet.Med., Cert VA


Vanemate jutu järgi olin ma 3 aastane, kui teadsin enesekindlalt, et minust ei saa arsti.  Minust saab loomaarst. 
Põllumajanduüslikooli Loomaarsti teaduskonna V kursusel viibisin praktikal Kalifornias, 24h-avatud intensiivravikliinikus ja seal sai mulle selgeks, et minust ei saa tavapärast loomaarsti . Mina õpin veel kaua- õpin veterinaaranestesioloogiks. 
Seega peale ülikooli lõpetamist 2002 a. suundusin praktikale (Externship) Helsingi Ülikooli Väikeloomakliinikusse, eejärel asusin tööle aastaks loomaarstina Valdeku Väikeloomakliinikus Tallinnas, kus olin varem juba korduvalt ka praktikal viibinud. 2003 a. kevadel kandideerisin Londoni Ülikooli Kuninglikku Veterinaariakolledzisse (London University, The Royal Veterinary College - Queen Mother Hospital for Animals) internatuuri. Peale internatuuri läbimist Inglismaal (2004) pöördusin tagasi Valdeku Väikeloomakliinikusse, kus seadsin sisse inhalatsioonianesteesia koos täiusliku patsiendi monitooringusüsteemiga ja veetsin pikki päevi ja sagedasti ka öid kliinikus erakorraliste patsientidega. Kuid 2004 jätkasin taas õpingutega- veterinaaranestesioloogia ja intensiivravi residentuuris Londoni, Viini ja Dublini Ülikoolides. 2007 aastal läbisin edukalt Royal College of Veterinary Surgeons (RVCS) anestesioloogia sertifikaadi eksami (Cert.VA). Anestesioloogia ja intensiivravi residentuuri nõuete täitmisel augustis 2008 sain Viini Veterinaaria Ülikooli (Veterinärmedizinische Universität Wienveterinaaranestesioloogia ja intensiivravi arst-õppejõu ametkoha, kus mul oli suurepärane võimalus töötada väikeloomade, põllumajandusloomade ja hobustega; labori- ning loomaaia loomadega; pidada loenguid üliõpilastele ja internidele ning osaleda  loomaarstide, internide, residentide koolitamisel.

Kaitsesin veterteaduste doktorikraadi oktoobris 2012 Viini Veterinaaria Ülikoolis. Seejärel otsustasin pöörduda tagasi Eestisse, jagamaks oma kogemusi, oskusi ja teadmisi Baltikumis lemmikloomade, põllumajandusloomade, hobuste ja laboriloomade anestesioloogia, analgeesia ja intensiivravi alal.
Alustasin töötamist Eesti Maaülikoolis anestesioloogia ja intensiivravi dotsendina, pidades loenguid ja viies läbi praktikume tudengitele. 

2015 sai loodud Eesti Veterinaaria Kliinikum OÜ ja Dr. Säre oli Eesti Veterinaaria Kliinikum OÜ juht. Juulis 2015 avas Heli Pärnu Keskuses PetCity Loomakliiniku ja 2016 talvel Tallinnas Rannamõisas viie tärni veterinaaria keskuse, mis oli avatud erakorraliste patsientide vastuvõtuks 24 tundi ööpäevas 7 päeva nädalas.  Suvel 2018 sai avatud kolmas kliinik, Tallinnas Lasnamäel. 

Sügisel 2018 astus Hesa Vet Medical OÜ välja Eesti Veterinaaria Kliinikum omanike ringist ja alates jaanuar 2019 dr. Heli Säre ka enam ei tööta PetCity loomakliinikutes.

Oktoobris 2019 sündis Helil tütar. Nüüd veedab Heli enamasti aega oma pere seltskonnas, küll aga tegeleb aktiivselt loomaarstide, loomaarsti assistentide ja loomaomanike nõustamisega, ja viib ka läbi koolitusi ja seminare, korraldab konverentse ja õppepäevi, nii Eestis kui välismaal. Erikokkuleppel viib Heli läbi ka protseduure ja teostab keerukaid operatsioone erinevates loomakliinikutes. 

Kõigil on võimalik võtta ühendust ja konsulteerida dr. Heli Säre anesteesia, intensiivravi ja kirurgia osas ja kui soovite õppepäeva või seminari korraldada siis Heli on nõus kampa lööma. 
Kindlasti lugege kasulikku FB lehelt ning huvitavaid artikleid rubriigist!

2019 alustas Heli ka oma start-ippi- Tulemas on midagi veelgi uudsemat, suuremat...sellest kuulete peagi!