EST

Dr. Heli Säre DVM, Dr.Vet.Med., Cert VA


Vanemate jutu järgi olin ma 3 aastane, kui teadsin enesekindlalt, et minust ei saa arsti, vaid minust saab loomaarst. 
Põllumajanduüslikooli Loomaarsti teaduskonna V kursusel viibisin praktikal Kalifornias, 24h-avatud intensiivravikliinikus ja seal sai mulle selgeks, et minust ei saa tavapärast loomaarsti vaid õpin veterinaaranestesioloogiks.  Seega peale ülikooli lõpetamist 2002 a. suundusin praktikale (Externship) Helsingi Ülikooli Väikeloomakliinikusse, eejärel asusin tööle aastaks loomaarstina Valdeku Väikeloomakliinikus Tallinnas, kus olin varem juba korduvalt ka praktikal viibinud. 2003 a. kevadel kandideerisin Londoni Ülikooli Kuninglikku Veterinaariakolledzisse (London University, The Royal Veterinary College - Queen Mother Hospital for Animals) internatuuri. Peale internatuuri läbimist Inglismaal (2004) pöördusin tagasi Valdeku Väikeloomakliinikusse, kus seadsin sisse inhalatsioonianesteesia koos täiusliku patsiendi monitooringusüsteemiga ja veetsin pikki päevi ja sagedasti ka öid kliinikus erakorraliste patsientidega. Kuid 2004 jätkasin taas õpingutega- veterinaaranestesioloogia ja intensiivravi residentuuris Londoni, Viini ja Dublini Ülikoolides. 2007 aastal läbisin edukalt Royal College of Veterinary Surgeons (RVCS) anestesioloogia sertifikaadi eksami (Cert.VA). Anestesioloogia ja intensiivravi residentuuri nõuete täitmisel augustis 2008 sain Viini Veterinaaria Ülikooli (Veterinärmedizinische Universität Wienveterinaaranestesioloogia ja intensiivravi arst-õppejõu ametkoha, kus mul oli suurepärane võimalus töötada väikeloomade, põllumajandusloomade ja hobustega; labori- ning loomaaia loomadega; pidada loenguid üliõpilastele ja internidele ning osaleda  loomaarstide, internide, residentide koolitamisel. Kaitsesin veterinaaria doktorikraadi oktoobris 2012 Viini Veterinaaria Ülikoolis. Seejärel otsustasin pöörduda tagasi Eestisse, jagamaks oma kogemusi, oskusi ja teadmisi Baltikumis lemmikloomade, põllumajandusloomade, hobuste ja laboriloomade anestesioloogia, analgeesia ja intensiivravi alal.
Alustasin töötamist Eesti Maaülikoolis anestesioloogia ja intensiivravi dotsendina, pidades loenguid ja viies läbi praktikume tudengitele. 
2015 sai loodud Eesti Veterinaaria Kliinikum OÜ ja Dr. Säre on Eesti Veterinaaria Kliinikum OÜ juht. Avasime juulis 2015 Pärnu Keskuses PetCity Loomakliiniku ja 2016 talvel Tallinnas Rannamõisas viie tärni veterinaaria keskuse!  2018 sügisel astus Hesa Vet Medical Eesti Veterinaaria Kliinikum  osanike ringist välja ja Dr. Säre ei tööta enam PetCity Loomakliinikus. Tulemas on midagi veelgi uudsemat, suuremat...peagi kuulete!

Kõigil on võimalik võtta ühendust ja konsulteerida dr. Heli Säre anesteesia, intensiivravi ja kirurgia osas.
Kindlasti lugege kasulikku FB lehelt ning huvitavaid artikleid rubriigist!
Tulemas on ka mitmeid väga häid koolitusi.