12-15 juuni 2014 toimus Prahas 13. EVECCS (European Emergency and Critical Care Society) konverents. Sellel osales 296 osalejat 27-st riigist. Eestist sõitis konverentsile lausa 10-liikmeline delegatsioon! Super aktiivne osavõtt Eestist!

Osalejad Eestist: (vasakult paremale): Heli Säre, Valentina Tiškina, Jaana Parek, Mari Kukkur, Marit Veeber, Kaie Bogdanova, Elina Košanskaja, Kadri Janson, Liisa Kail, Henri Siimon.

Pre-kongressi peateemaks oli neonataalne ja pediaatriline patsient. Konverents ise toimus neljas sektsioonis: väikeloomade üldloomaarstide, intensiivravi spetsialistide tasandil, loomaarsti-abilistele ning hobuste erakorralise meditsiini sektsioonis. Üld-loomaarstide programm sisaldas sagedasti esinevate haiguste kaasaegseid diagnostika-, monitooringu- ja ravivõtteid ning sisaldas “evidence based”-juhendeid. Väikeloomaarstidele peeti täiendkoolitusloenguid teemadel: taaselustamine, neuroloogilised erakorralised haigused, valu märkamine ja ravi, äge südamepuudulikkus, kriitilise patsiendi anesteesia jne. Veterinaaria õdedele mõeldud loengute teemad olid: patsiendi käsitlemine, läbivaatlus, monitooring, taaselustamise ABC, kriitilise patsiendi toitmine, kateetrite, tuubide hooldamine jne. Väikeloomade advanced sektsiooni fookuses oli sellel aastal SIRS/SEPSIS/MODS.

Lektoriteks nii Euroopa (Amanda Boag, Joris Robben, Ales Tomek, Kevin Corley jt) kui Ameerika erakorralise meditsiini spetsialistid (Deborah Silverstein, Jennifer Devey, Karol Mathews jt). Praktiliselt oli võimalik ennast täiendada mitmetes väga kasulikes dry and wet töötubades – ultrasonograafia FAST tehnika, elektrokardiograafia, elustamise ABC, praktiline vedelikteraapia, tuubid ja kateetrid).

Konverentsi sotsiaalne programm oli Praha vääriline ja tume Koseli õlu võrratu.

Euroopa Veterinaar-intensiivravi ja erakorralise meditsiini ühing loodi 2002. aastal Hollandis. EVECCSi eesmärgiks on edendada ja tõsta kriitiliselt haigete loomade ravi kvaliteeti ning erakorralise meditsiini taset Euroopas. Ühingu liikmeteks on oodatud kõik veterinaarspetsialistid, loomaarstid, veterinaarõed, loomaarstiabilised ja kõik kellele loomade erakorraline meditsiin, intensiivravi ja esmaabi korda läheb! Ühingu likmetele saadetakse kord kuus posti teel ajakiri Journal of Emergency and Critical Care, neile võimaldatakse juurdepääs väljatöötatud ravijuhistele, standarditele ning konverentsimaterjalidele; neil on võimalus osaleda ühingu foorumites, ja muidugi osaleda konverentsidel ja koolitustel liikme hinnaga! Ühing korraldab igal aastal konverentsi erinevates euroopa linnades: Amsterdam, Lissabon, Milaano jt. Järgmine konverents toimub 11.-14. juunil 2015. a. Prantsusmaal Lyonis ja selle peateemaks on neerud (aga loomulikult ka palju muud olulist!). 

Tulge EVECCSi liikmeks ja osalege EVECCS konverentsidel – see on seda väärt!

Võib-olla toimub 2017. aasta konverents Tallinnas :-)